W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Opcje kształcenia są bogate oraz każdy chętny może ukończyć studia. Z pewnością możemy uznać dzisiejsze czasy za erę informacji. Ich ilość sugeruję, że przynajmniej wszyscy powinni wiedzieć sporo na różne tematy. Trudno przyznać się jednak do braków. W tym artykule sprawdzimy, czy da się odnieść sukces otwarcie przyznając się do swojej niewiedzy.
Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/przyznaj-sie-do-niewiedzy-jak-uswiadomienie-sobie-brakow-pozwala-odniesc-sukces/
Dlaczego ludzie mają problem z przyznaniem się do niewiedzy?
Szrot dostęp do informacji, edukacji przez internet w telefonach. Właśnie to wszystko sprawia, że wystarczy tylko chcieć, aby dużo się nauczyć. Skoro kończymy kolejne etapy szkoły i sprawnie serwujemy stronach internetowych, powinniśmy odpowiadać na każde zadane nam pytanie z różnych dziedzin. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ uczniowie już od podstawówki poznają historię, geografię, matematykę oraz języki obce i wiele innych. Sporo uczniów i nauczycieli narzeka na sposób przekazywania wiedzy w polskich szkołach. Powszechnie panuje zasada ZZZ – ,,Zakuć, zdać, zapomnieć”. Bardzo często zostaje ona stosowana aż do etapu ukończenia studiów. Uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z tego przyczyną przy duża ilość wiedzy ze szkolnych podręczników nigdy Im się nie przyda. Uznają więc, że jest to wiedza do wykucia.
Przyznanie się do niewiedzy jest więc problemem, ponieważ sprawia, że możemy sobie przykrą prawdę, że cały ten wysiłek włożony w naukę przez wiele lat, nic nie dal. Dlatego często udajemy, że coś wiemy, bo boimy się negatywnej oceny innych. Prawda jest taka, najwybitniejsze umysły doskonale zdawał sobie sprawę ze swoich braków i wręczyć pielęgnował zdolność przyznawanie się do nich.
Przyznanie się do wiedzy, a sukces
Kiedy otwarcie przyznajemy przed sobą, że czegoś nie umiemy, stajemy się odporniejsze na manipulacje. Nie powinniśmy dawać się namówić na jakąś inwestycje czy kupno domu. Nie będziemy umieli zweryfikować tego, do czego się nas zachęca, jeżeli przyznamy się do niewiedzy. Lepiej jest się wycofać, zagłębić w temat i po czasie podjąć decyzję. Niewiedza powinna motywować nas do większej uwagi i nauki. Kiedy nie wiemy czegoś, zwłaszcza podczas szkolenia czy okresu próbnego, przełożenie potraktują nas pewnością z wyrozumiałością i chętnie pomogłam. Kiedy nie przyznamy się od razu, wszystko wyjdzie później na jaw i będziemy mieli problem, a niewiedza nie będzie już żadnym usprawiedliwieniem.
Zobacz też: http://www.diapazon.pl/jak-zmienila-sie-rola-mezczyzny-na-przestrzeni-lat/