zapalniczka

Susz z marihuany to produkt coraz częściej kupowany w naszym kraju. Mowa oczywiście o suszu zawierającym CBD, a także inne substancje z grupy kannabinoidów (naturalnie, chodzi o substancje niepsychodeliczne). Odpalenie skręta bywa problematyczne, gdyż najczęściej spożywa się je na świeżym powietrzu. Mocno wiejący wiatr oraz inne czynniki znacząco utrudniają tę czynność. Jak sobie wówczas poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego typu zapalniczki – na przykład żarowej. Poniżej podpowiemy nieco więcej na ten temat – dowiesz się jakie rodzaje zapalniczek znajdziesz oraz w czym tkwi wyjątkowa siła zapalniczek żarowych.

Zapalniczka lepsza i gorsza – oraz jak odnaleźć tę lepszą

Zapalniczki to urządzenia, które wielu z nas nosi przy sobie na co dzień. Mowa nie tylko o osobach palących regularnie papierosy, ale również o innych osobach, których przyzwyczajenia wymagają dostępu do zapalniczki. Zresztą, w samym gospodarstwie domowym jest mnóstwo miejsc i powodów, by z zapalniczki korzystać i zawsze mieć ją pod ręką. Odpalenie gazu pod kuchenką, zapalenie świeczki zapachowej bądź kadzidełka – to sytuacje, w których zapalniczka jest nie tylko przydatna, ale wręcz niezastąpiona.

Najczęściej jednak korzystamy z tanich zapalniczek, które można kupić w najbliższym sklepie osiedlowym. Urządzenia takie bywają praktyczne, jednak szybko się zużywają oraz łatwo ulegają awariom. Wystarczy wymienić takie problemy jak zacinający się zapalnik czy obluzowany kamień – awarie, z którymi prawdopodobnie zetknął się każdy z nas.

Do popularnych urządzeń należą też zapalniczki benzynowe, które w pewnym momencie stały się synonimem współczesnej kultury amerykańskiej. Zapalniczki takie wyposażone są w knot, a w ich wnętrzu znajduje się benzyna. Ich zaletą jest długa żywotność – wiele modeli jest po prostu „długowiecznych” – oraz możliwość wypełniania benzyną po każdym zużyciu.

Te rodzaje zapalniczek nie są jednak specjalnie przydatne podczas palenia suszu na świeżym powietrzu. Powstający za ich pomocą płomień jest niejednorodny, z łatwością przygasa oraz nie wytrzymuje w kontakcie z wiatrem.

Zapalniczka żarowa – zalety i korzyści z wyboru zapalniczki żarowej

Zapalniczki żarowe to urządzenia o budowie przypominającej konwencjonalne, gazowe urządzenia. Kluczową różnicą jest ich budowa oraz mechanizm działania. W przypadku zapalniczek żarowych – jest to skroplony butan, uwalniany za pomocą prostego zaworu.

W konstrukcji zapalniczek żarowych występuje więcej elementów. Przede wszystkim – znajdziesz w nich dyszę, która jest odpowiedzialna za zasysanie powietrza i jego mieszanie z butanem. W wyniku odpalenia iskry elektrycznej mieszanka gazów zostaje podpalona. W efekcie powstaje intensywny i równomierny płomień. Jest on tworzony przez skondensowany strumień rozcieńczonego gazu, co uniemożliwia wygaszenie na skutek podmuchu wiatru.

Dużym ułatwieniem jest także fakt, że do zapłonu dochodzi wewnątrz samego urządzenia. Zapalniczka żarowa odpala iskrę jeszcze w obrębie samej obudowy, co pozytywnie wpływa na stabilność powstającego płomienia.