Wypełniacze paczek w branży transportowej odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości produkty. Profesjonalne wypełniacze do paczek są niezbędne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wysyłkę drobnych i delikatnych przedmiotów.
Praktyczne poduszki wypełnianie powietrzem
W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się poduszki wypełnione powietrzem. Wypełniacz paczek tego typu wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Poduszki dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu doskonale sprawdzą się one do transportu małych i lekkich przedmiotów. Uważać należy jedynie na przedmioty, które posiadają ostre krawędzie. Poduszeczki z powietrzem wykorzystywane są między innymi do transportowania porcelany albo szklanym naczyń, które wymagają szczególnej opieki.
Niezawodny skropak
W wymagającej branży transportowej wykorzystywany jest także skropak. Jest to specjalny materiał, który wytwarzany jest z materiałów biodegradowalnych. Skropak w swoim składzie nie zawiera żadnych związków toksycznych, dlatego też jest bezpieczny dla środowiska. Pamiętać należy jedynie o tym, że skropak jest podatny na wilgoć, dlatego też należy uważać na wodę. Wypełniacze paczek typu skropak wykorzystywane są bardzo często do zabezpieczania sprzętu elektronicznego.
Wełna drzewna
Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale do zabezpieczania paczek wykorzystywana jest także dekoracyjna wełna drzewna. Jest to niezawodny wypełniacz paczek, który w całości wykonany jest z surowca naturalnego. Drewniane wiórki wykorzystywane są nie tylko w paczkach kartonowych, ale również w skrzyniach drewnianych i koszach prezentowych. Wełna drzewna doskonale nadaje się do zabezpieczania produktów spożywczych. Producenci oferują wełnę drzewną w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wełna drzewna jest oczywiście produktem biodegradowalnym. Jest to najlepsza alternatywa dla bibuły ozdobnej. Wypełniacze do paczek z wełny drzewnej są bardzo tanie. 30 g wełny to wydatek około 5 zł. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko rewelacyjne walory estetyczne, ale również doskonałe właściwości amortyzujące.